Derecelendir
  • 2 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sigarayı bırakmak için bitkisel bir yöntem varmı?
07-07-2010, 09:40 PM
Sigarayı bırakmak için bitkisel bir yöntem varmı?
Sayın Lokmanhekim,

sigara başlayalı malesef 12 yıl oldu çok bırakmak istedim ama malesef olmadı.Her sabah o damağımda bıraktığı acı tadı hissettiğimde direk bu sondu diyorum ama SadSadSad

Aslında iradem son derece güçlüdür ama olmadı.
Sizden ricam bu konuda kullana bilecegım yantesirsiz doğal bitkisel bir ürün yada bitki varmı?

siyah_lale, forumumuza Jul 2010 tarihinde kayıt olmuştur.
İmzanızı buradan düzenleyebilirsiniz.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla

07-09-2010, 10:03 AM
RE: Sigarayı bırakmak için bitkisel bir yöntem varmı?
Sigara öncelikle irade ile bırakılır,beyinde işi bitirmemiz gerekir.Bitkiler ise sadece size bırakmanızda yardımcı olabilir,hafif tiskinti verir.Sigara bırakmada faydalanabileceğiniz bitkisel uygulamalar şunlar;
1-Karabaş otunu demleyip suyu ile ağızda gargara yapın ve için yada karabaş otunu ağızda çiğneyin size bir süre nikotin istetmeyecektir.
2-Karanfili ağız içinde gezdirerekte 1-2 saat sigara içme isteğini azaltabilirsiniz
3-Meyan balından ufak parçalar halinde ağızda emerek faydalanabilirsiniz buda sigara içme isteğini kıracağı gibi aynı zamanda balgamda çıkartırır.Yüksek tansiyon hastaları meyan balını fazla kullanmamalıdırlar.
4-Karabaş otu,meyan kökü,karanfil ve yarpuz kaynatılarak suyu içilerek sigara bırakmak için kullanılabilir.
Sigarasız günler

www.lokmanhekimimiz.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-19-2010, 10:55 AM
Çok teşekkür ederim.Sağlığım için bu alışkanlığımdan kurtulmam şart.Önerilerinizi not aldım.

siyah_lale, forumumuza Jul 2010 tarihinde kayıt olmuştur.
Alıntı Yaparak Cevapla
08-19-2010, 04:48 PM
(07-09-2010 10:03 AM)lokmanhekim Yazılan:  Sigara öncelikle irade ile bırakılır,beyinde işi bitirmemiz gerekir.Bitkiler ise sadece size bırakmanızda yardımcı olabilir,hafif tiskinti verir.Sigara bırakmada faydalanabileceğiniz bitkisel uygulamalar şunlar;
1-Karabaş otunu demleyip suyu ile ağızda gargara yapın ve için yada karabaş otunu ağızda çiğneyin size bir süre nikotin istetmeyecektir.
2-Karanfili ağız içinde gezdirerekte 1-2 saat sigara içme isteğini azaltabilirsiniz
3-Meyan balından ufak parçalar halinde ağızda emerek faydalanabilirsiniz buda sigara içme isteğini kıracağı gibi aynı zamanda balgamda çıkartırır.Yüksek tansiyon hastaları meyan balını fazla kullanmamalıdırlar.
4-Karabaş otu,meyan kökü,karanfil ve yarpuz kaynatılarak suyu içilerek sigara bırakmak için kullanılabilir.
Sigarasız günler

çok doğru yazmışsın lokman abi ellerine sağlık.Bu yazını okuduktan sonra iftarla sahur arasında tavsiyelerini uyguladım özelliklede karabaş otunu agızda çiğnedim.ertesi günü sigara isteğimde azalma oldu bu gidişle ramazan ayının ve senin tavsiyelerinle sigara denilen illetten kurtulacagım inşallah

veysel, forumumuza Jun 2010 tarihinde kayıt olmuştur.
Alıntı Yaparak Cevapla
08-19-2010, 05:41 PM
(08-19-2010 04:48 PM)veysel Yazılan:  
(07-09-2010 10:03 AM)lokmanhekim Yazılan:  Sigara öncelikle irade ile bırakılır,beyinde işi bitirmemiz gerekir.Bitkiler ise sadece size bırakmanızda yardımcı olabilir,hafif tiskinti verir.Sigara bırakmada faydalanabileceğiniz bitkisel uygulamalar şunlar;
Sigarasız günler

çok doğru yazmışsın lokman abi ellerine sağlık.Bu yazını okuduktan sonra iftarla sahur arasında tavsiyelerini uyguladım özelliklede karabaş otunu agızda çiğnedim.ertesi günü sigara isteğimde azalma oldu bu gidişle ramazan ayının ve senin tavsiyelerinle sigara denilen illetten kurtulacagım inşallah

Hadi inşallah bakalım Veysel

www.lokmanhekimimiz.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla

« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erken Menapoza Bitkisel Önerileriniz Nelerdir? yagmur_damlasi 1 2,230 02-23-2011 01:24 AM
Son Mesaj: lokmanhekim
  Polikistik Over İçin Bitkisel Tedavi günay 1 11,520 02-23-2011 01:13 AM
  Prostat için neler tavsiye edersiniz batuhan 8 6,046 01-23-2011 12:19 AM
Son Mesaj: gökhan diler
  Egzamaya karşı bitkisel tavsiyeler nazende 4 5,329 12-27-2010 01:09 AM
Son Mesaj: papatya_baharı
  Göz kapağımda yağ bezesi var bitkisel yöntemlerle tedavisi varmı? ebrar 3 5,105 12-05-2010 09:22 PM
Son Mesaj: aysun1976
  Kalp Ritim Bozukluğu ve Taşikardi rahatsızlığına bitkisel ne kullanabilirim? vatansever 0 2,103 11-02-2010 02:05 PM
Son Mesaj: vatansever
  Nasır ve siğil için kullana bileceğim bir ürün vramı daylight 2 2,927 10-19-2010 11:32 AM
Son Mesaj: daylight
  Burun Tıkanıklığının Bitkisel Tedavisi Varmı? füreyya 1 2,681 10-18-2010 12:24 PM
  Sinüzit için ne tavsiye edersiniz. inci_tanesi34 3 4,213 10-09-2010 04:44 PM
  İştahsız çocuklar için ne tavsiye edersiniz füreyya 1 2,003 10-02-2010 03:58 PM

Forum Atla:

© 2010 Lokman Hekim - Her Hakkı Saklıdır. Ürünlerimiz T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Bu ürünler ilaç değildir. Tamamen tavsiye amaçlıdır.
  Firmalar