Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çam Çırası Suyunun Diyabet Hastaları Üzerindeki Etkileri Ve Faydaları
06-09-2012, 10:36 AM (Bu Mesaj 07-28-2012 12:39 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lokmanhekim.)
Çam Çırası Suyunun Diyabet Hastaları Üzerindeki Etkileri Ve Faydaları
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcQ8x0_joijLEDFwO7kGkna...TiPogdQZ3A]
Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş'ta iki lise öğrencisi hazırladıkları TÜBİTAK projesiyle, Çam çırası suyunun, kan şekerinin düzenlenmesinde faydalı olduğunu ortaya koydu.
Öğrenciler, farklı diyabet hastalarıyla yaptıkları görüşmelerde kan şekerini düzenlemek için ilaç kullanmak yerine çam çırası suyu kullandıklarını ve yaptıkları bilimsel çalışmayla da bunun gerçekten işe yaradığını ispatladıklarını belirtti.
Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde konusunda deney hayvanları üzerinde bu konuda bazı çalışmalar yapıldı ve sonucunda çam çırası suyunun diyabet hastası olan deney hayvanlarında insülinle aynı etkiyi yaptığı görüldü. Ayrıca, çam çırası suyu kullanılan deney hayvanlarında diğer şeker hastalarında görülen doku yağlanmasında da azalmalara neden olduğu görüldü.

Deney hayvanları üzerinde yaptıkları birinci deneyde, kan şekerinin düşmediği gözlemlendi. Birinci deneyin ardından 2. grup denemede diyabet oluşturulan deneklerin içme sularına çıra parçaları ilave edildi ve bu 6 hafta devam etti.

Her hafta alınan kan örneklerinde kan şekeri ölçümlerinde kontrol diyabet grubuna göre çıra verilen diyabet grubunun kan şekeri seviyesinde belirgin bir düzelme olduğu gözlendi. Sonraki haftalarda şeker düzeylerinin düzenli olduğu görüldü. Elde edilen bu deney sonucuna göre herhangi bir zararı olmayan çıra ve benzeri bitkisel materyaller üzerinde diyabetle ilgili daha ileri noktalarda araştırmalar yapılması bekleniyor.
Evet çamın insan sağlığı üzerindeki faydalarını hemen hemen hepimiz biliyoruz.Çam çırası suyunu şu anda tanıdığı 2 diyabet (şeker)hastaları kullanmakta ve sonuçları bende dikkatle takip ve merak ediyorum.Çam çırası suyu buhar distilasyon yöntemiyle elde ediliyor ve umuyorum ki tıbba yayarlı bir gelişme olacak yaptığım araştırmalara göre fransız çam çıra suyu dünyada bir çok insan tarafından kullanılmakta,konuyla ilgili gelişmeleri daha sonra yazmaya devam edeceğim.

www.lokmanhekimimiz.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla

06-09-2012, 08:25 PM
RE: Çam Çırası Suyunun Diyabet Hastaları Üzerindeki Etkileri Ve Faydaları
Çam çırası suyuyla ilgili daha önce bende duydum şeker hastalıklarına ve hatta akciğer hastalıklarına karşıda kullanıldığını hatta halam için aradıkta fakat ülkemizde bu fransız çam çıra suyunu bulamadık umarım yakın zamanda bulabiliriz.Faydalı paylaşım için teşekkürler

Ki sorarım hep kendime niye
Kısmetsizim
OOO... OOO...
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-09-2012, 09:06 PM (Bu Mesaj 06-09-2012 09:07 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : suna06.)
çok ilginç heleki böyle iki gencin keşfetmiş olasıda ayrıca büyük kıvanç doğrusu şahsen bende annem için denemk istiyorum sayın lokmanhekim bize bu 2 arkadaşınızın kullanım neticelerini yazarsanız sevinirim birde nasıl içilmeli günlük ne kadar içilmeli bunlarıda yazarsanız sevinirim

suna06, forumumuza Sep 2010 tarihinde kayıt olmuştur.
İmzanızı buradan düzenleyebilirsiniz.
Alıntı Yaparak Cevapla
06-09-2012, 09:15 PM
Çam çırası suyu tahmin ediyorum yakın zamanda üretilip piyasaya sunulacak bende bekliyorum ürünün çıkmasını,kullanan iki kişi biri arkadaşım diğeride bu arkadaşımın annesi ve gayet olumlu sonuçlar var şu anda sabah ve akşam olmak üzere günde 2 bardak içiyorlar tadıda zaten kötü değil bildiğim kadarıyla

www.lokmanhekimimiz.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-10-2012, 03:34 PM
Sabırsızlıkla sonuçlarını bekliyorum babam diyabet hastası denemek isterim açıkçası,bu konuyu amerikada duymuştum bende fransız çam suyu diye sanıyorum aynı şeyden bahsediyoruz

mehpare, forumumuza Jun 2010 tarihinde kayıt olmuştur.
Alıntı Yaparak Cevapla

06-14-2012, 09:24 AM
iŞTE tÜRK GENCİ BÖYLE OLMALI,TEBRİK EDİYORUM KENDİLERİNİ.

[Resim: 29ekim.png]
Alıntı Yaparak Cevapla
06-14-2012, 08:57 PM
(06-10-2012 03:34 PM)mehpare Yazılan:  Sabırsızlıkla sonuçlarını bekliyorum babam diyabet hastası denemek isterim açıkçası,bu konuyu amerikada duymuştum bende fransız çam suyu diye sanıyorum aynı şeyden bahsediyoruz

Az daha sabrederseniz sonuçları hep birlikte göreceğiz

www.lokmanhekimimiz.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-18-2012, 10:14 AM
Yazıyı takipteyim,sabırla bekliyorum abi.

veysel, forumumuza Jun 2010 tarihinde kayıt olmuştur.
Alıntı Yaparak Cevapla
06-22-2012, 10:49 AM
çam şırası suyunu hamilelikde görülen diyabet içinde kullana bilirmiyiz?

cemile, forumumuza Oct 2010 tarihinde kayıt olmuştur.
Alıntı Yaparak Cevapla

06-30-2012, 02:37 PM
Yoğun ilgi ve talepleriniz için teşekkür ederiz çam çırası suyu 1 haftaya kadar satışa arzedilecektir gerekli duyuruyu haftaya yapacağız inşallahSmile

www.lokmanhekimimiz.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Yeşil Kahve Çekirdeği Yağı Ve Faydaları lokmanhekim 13 2,941 04-09-2014 09:09 AM
Son Mesaj: lokmanhekim
  Baobab Yağı Nedir Faydaları Nelerdir-Adansonia Digitata lokmanhekim 42 20,212 02-19-2014 09:08 PM
  Hanımeli Çiçeği ve Faydaları lokmanhekim 1 590 11-20-2013 11:19 AM
Son Mesaj: yagmur_damlasi
  Kara Kafes Otunun Faydaları lokmanhekim 0 520 11-11-2013 06:08 PM
  Hardal ve Hardal Tohumunun Faydaları lokmanhekim 0 887 11-09-2013 11:51 AM
  Haşhaş ve Haşhaşın Faydaları lokmanhekim 0 477 11-09-2013 11:49 AM
  Hatmi Çiçeğinin Faydaları Nelerdir lokmanhekim 0 495 11-09-2013 11:47 AM
  Hava Civa Bitkisi ve Faydaları lokmanhekim 0 1,319 11-09-2013 11:45 AM
  Havyar ve Havyarın Faydaları lokmanhekim 0 1,384 11-01-2013 08:26 PM
  Hayıt Tohumu Nedir Faydaları Nelerdir lokmanhekim 0 560 11-01-2013 04:33 PM

Forum Atla:

© 2010 Lokman Hekim - Her Hakkı Saklıdır. Ürünlerimiz T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Bu ürünler ilaç değildir. Tamamen tavsiye amaçlıdır.
  Firmalar