Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ozon Yağı-Bio Green Ozon Yağı
05-14-2010, 09:02 AM (Bu Mesaj 05-14-2010 09:04 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lokmanhekim.)
Ozon Yağı-Bio Green Ozon Yağı
[Resim: f0394bioo.jpg][/align][align=center]Bio Green Ozon Yagi

OZON NEDIR

Ozon , aktif oksijendir.Her ozon molekülü üç oksijen atomundan olusur. Atmosferin dis kisimlarinda Ültraviyole Isinlarinin,alçak kisimlarinda ise,simsek ve yildirim aninda ortaya çikan elektrik arklari ile olusur.Genellikle yagmur ve firtinalar sonrasi duyulabilen temiz ve taze hava bunun neticesidir.
Ozon , dogadaki en kuvvetli ve dogal dezenfektandir, mikrop kiricidir. Suda ve havada mikrop, bakteri ve kötü koku birakmaz. Ozon kararsiz yapisi ve kisa süre sonra tekrar Oksijene dönüstügü için DOGALDIR ve YAN ETKISI YOKTUR.Diger kimyasal dezenfektanlara güre (örn;Klordan 3000 kat daha güçlü) çok üstündür.Kisaca Ozon; en etkili oksidandir, kuvvetli bir mikrop, bakteri öldürücüdür, çevre dostudur, atik birakmaz, dogaldir, koku ve renk giderilmesinde kullanilir.

OZONLU YAG

Bugün dünyada pek çok Ozon Terapi merkezlerinde kullanilmakta olan bu yag pek çok hastaligin tedavisinde yardimci unsur olarak kullanilmaktadir. Hastaliklarin yani sira estetik ve kozmetik sektöründe de pek çok ürünün hammaddesi olarak bu yagdan faydalanilir. Bazi yabanci arastirma firmalarinin yapmis oldugu arastirmalar neticesinde bu yagin ;

* Cildin Yenilenmesi ve Genç Görünüm
* Deri ve Hücre Canlandirilmasi
* Kuru Ciltler
* Yaniklar ve Günes Yaniklari
* Kirisiklarin Giderilmesi
* Mayasil ve Egzama
* Ari,sivrisinek ve böcek sokmalarinda
* Sivilcelerde
* Masaj ve Spa Salonlarinda ve Kas agrilarinda masaj yaparak
* Bayanlarda Sellülit ve Varis tedavisinde
* Sedef ve Vitiligo gibi cilt lezyonlarinda
* Cilt ve tirnak(Onikomikosiz) Mantarlarinin tedavisinde
* Grip-Nezle durumlarinda burun yoluyla
* Agiz Pamukçuklarinda,Aft-Uçuk tedavisinde
* Hemoroid tedavisinde

*

Kullanimi mevcuttur.

Bu yag vücudun her yerine sürülebilmesinin yani sira, içilerek, kulak içine, burun içine internal uygulamalarda da kullanilir.Hiçbir katki maddesi yoktur.

Yagi vücudumuzda kullandigimiz durumlarda; mümkünse gece yatmadan evvel kullanimi uygundur. Böylece sabaha kadar ozon vücut tarafindan emilimine edilecek ve yag sürülen bölgenin uzunca müddet su ile temasindan kaçinilmis olacaktir. Böylece yagin daha etkili bir kullanimi saglanir.

DIKKAT: Lütfen Ozonlu yagi kullanir kullanmaz tekrar buzdolabinizda saklayiniz. Kesinlikle dondurucu bölümüne koymayiniz. Hafifçe donma gördügünüz durumlarda bu yagin etkisinde en ufak bir kayba yol açmaz. Böyle durumlarda çözünmesi için 5 ile 10 dk. bekleyebilirsiniz.

Kullanim miktari olarak; Yüzünüzün tamami için yarim çay kasigi yeterlidir. Kullanacaginiz bölgenin temiz olmasi ve sadece islanacak kadar sürülmesi yeterlidir.

Ürün, Saglik Bakanliginin izni ile üretilmektedir.
DR. HANSLER OZONASAN’IN GÖRÜSLERI

Ozonize natürel yagin ciltte kullanilmasi 1870'lere dayanir. 1950'ler de Avrupa'da popüler hale gelmistir. Bu durum içersinde pek çok tibbi yayin vardir.

Ozonize natürel yag cildin iltihapli durumlarinda “(dermatitis) ki bu gurupça kontakt dermatit atopic dermatitis, seborrheic dermatitis ve sikça bacak toplar damar yetmezligi(varis) esliginde görülen staz dermatitis sayilabilir etkilidir.

Ozonize naturel yag cildin mikrobik enfeksiyonlarinda örnegin stafilakoksik nedenli cellülitis, impetigo, ecthyma, erysipel, fuliculitis, fronkl, karbonkül, yumusak doku enfeksiyonu(hidradenitis suppürativa) tirnak yatagi iltihabi (pronychia), erythrasma, yüzük seklinde yüzeysel mantar enfeksiyonlari (dermatophytes), candidiasis de, psoriasis, ilaç döküntüleri, erythema multiforme, erythema nodosum, granuloma annulare de etkinligi görülmektedir.

Ozonize natürel yag yatak yaralarinda (decubitus) ve cerrahi sonrasi sekonder enfeksiyonun önlenmesine basari ile kullanilir.
OZON YAGININ KULLANIM SEKILLERI – BIOGREEN OZON YAGI

BioGreen Ozon Yagi, istenilen bölgeye birkaç damla damlatilarak masaj yapilir.

Aft ve agiz yaralarinda bir iki damla ozonlu yag pamuga damlatilarak agiz içi silinir yada küp seker üzerine damlatilip pastil gibi emilebilir.

Selülit ve varis için bileklerden yukari dogru masaj yapilarak uygulanmalidir.

Uçuk ve dudak çatlaklari için gece yatmadan önce sürülmelidir.

Pisik ve kizarikliklarda bölgeye uygulanmali uzun süre su ile temas edilmemesi saglanmali, en ideal gece uygulanmasidir.

Sinir sikismalari eklem ve kas agrilarinda yedirilerek masaj yapilmali gün içerisinde tekrar edilmelidir.

Cilt bakiminda hücrelerin yenilenme sürecini desteklemesi için gece yatmadan önce birkaç damla ozonlu yag cilde tatbik edilmeli ve sabaha kadar beklemelidir. Uygulandigi bölgede kan akisini sagladigi için agrilarda yorgunlukta uygulanmalidir.

Açik yara ve yanik üzerine uygulamalarda kisa sürede basarili sonuçlar alinabilmektedir. Açik yara üzerine tatbiki yine birkaç damla damlatilip bölgenin sarilmasi seklinde olmalidir.

Kizarikliklar ve alerji içinde kullanilmaktadir. Saç derisinde kasinti ve pullanmayi günlük düzenli kullanimlar sonunda gidermektedir. Sedef-egzama gibi birçok alanda kullanimi mevcuttur.

Yapilan bilimsel çalismalara göre “ ozonlu yag ” kullanimindan sonra en belirgin duygu kisinin kendini daha iyi ve zinde hissetmesidir. Uzun süreli korunabilmesi için her kullanim sonrasinda agzi kapali olacak sekilde buzdolabinda saklanmalidir. Dondurucu bölüme konmamalidir.
OZON YAGININ ETKILERI –
*

Ozon kozmetik ve dermatolojik rehabilitasyon yöntemi olarak çok genis bir aga sahiptir. Bu nedenle hangi alanlarda ve hangi sekillerde basari oldugunu uzun uzun anlattigimiz faydalari sayfamizi ve ozon yaginin mucizeleri makalelerimizi mutlaka okuyunuz”

Kozmetik etkileri olarak, cilde sürüldügünde cilt hücrelerinin oksijen ihtiyacini karsilar, cilt hücrelerinin dogal yakiti olan oksijen hücrelerin yenilenmesini saglar, günes isinlarina karsi dünyamizi korudugu gibi cildimizi de korur bu nedenle, günesten olusan, cilt lekelerini yok eder, günesin cildi yaslandirmasina engel olur, hücre bölünmesini arttirmasi nedeniyle kirisikliklari azaltir ve uzun süreli kullanimda yok eder.

Dermatolojik etkileri olarak, tibbin yilladir yaptigi tüm klinik arastirmalar, ciltte hastalik olusumuna sebep olan birçok patojenin ‘anaerob' yani oksijensiz ortamda gelisen bakteriler oldugunu kanitlamistir. Bu bakterilerin bulundugu ortamdaki oksijen seviyesi arttigi zaman yasayamazlar. Ozon yaginin kullanildigi derideki bakterilere ulasan oksijen sayesinde bu bakteriler yasayamaz ve ciltteki hastalik, yara yahut iltihap yok olur. Ozon yagi anti bakteriyel ve anti fugnal yapiya sahiptir.

Faydalari arasinda sivilcelerden sivilce izlerine kadar birçok deri görünümü bozuklugu ve cilt hastaligi kolayca tedavi edilebilmektedir. Tüm bunlara ragmen kimyasal ilaçlarin tam tersine hiçbir yan etkisi yoktur.

*
OZON YAGININ FAYDALARI

Iyilesmeyen yaralar, (Diabetik Ayak Yaralari) : Özellikle seker hastalarinda sebepsiz olusan ve zor iyilesen yaralarin iyilesme süreçlerini hizlandirmakta.

Kanser : Kanser hastalarinin kemoterapiden gördükleri zararlari azaltmakta hücre iyilesmesini, hücre yenilenmesini hizlandirmakta.

Kas, eklem ve Romatizmal hastaliklar: Büyük eklem romatizmasi, Ailevi Akdeniz Atesi (FMF), eklem romatizmasi, kas yirtilmasi, kas gerilmesi gibi agrili hastaliklara sebep olan iltihaplarin iyilestirilmesinde.

Virüs kaynakli hastaliklar: Virüslerin organizmalara verdigi zararli etkilerin azaltilmasinda ve giderilmesinde.

Böbrek fonksiyonlarinin düzenlenmesi: Idrar zorlugu, mesane iltihabi, sistit gibi idrar yolu ve böbrek enfeksiyonlarinin iyilesme süreçlerinin hizlanmasinda ve koruma amaçli kullaniminda.

Cilt hastaliklari: Günes yaniklari, cilt lekeleri, sivilce izleri, kirisikliklar, cilt sarkmalari, sedef hastaligi, ürtiker, melenin yapi bozuklugu, ciltte renk farkliliklari ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastaliginda.

Göz hastaliklari: Görme bozukluklari, arpacik, göz iltihabi, kuru göz gibi tüm göz hastaliklarinda.

Bagirsak hastaliklari: Tuvalete çikma bozuklugu, bagirsak kanseri, kolit, tenya, kil kurdu, solucan gibi parazitler ve tüm bagirsak fonksiyonlarinin tedavisine destek olarak.

Nörolojik hastaliklar : Sinirsel hastaliklar, buna bagli gelisen vücut fonksiyon aksakliklari, kas yapisini bozan sinir hastaliklarinda, kaslarin ve sinir sisteminin güçlenmesinde.

Yaslilik: Yaslanmaya bagli hücre yenilenmesinin azalmasi durumunda, ciltte olusan yaralarin daha geç iyilestigi durumlarinda, yaslanmanin etkilerini azaltmakta.

Selülit: Oksijen seviyesinin artmasina bagli olarak hücre metabolizmasinin hizlanmasi ve hücrelerinin azalmasini saglamakta, selülit görünümünü azaltmak ve yok etmekte.

Kronik yorgunluk: Hücre yasinin ilerlemesi ve buna bagli olarak gelisen kronik yorgunluk durumunda.

Stresle mücadele: Stresin neden oldugu kan damarlarinin daralmasi durumunda, damarlari gevsetmek ve neticede stresin yarattigi gerginlik etkisini azaltmakta.

Detoks: Zararli alerjen ve toksinlerin vücuttan atilmasini saglamakta.

Zeka geriligi: Beyin hücrelerinin yenilenmesini hizlandirmakta ve zeka fonksiyonlarini düzenlemekte.

Dis hastaliklari: Çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde, dis eti iltihabi gibi durumlarda iltihabi yok etmekte.

Cinsel rahatsizliklar: Cinsel fonksiyonlarin düzenlenmesinde, cinsel organda olusabilecek yaralarin tedavisinde.
*
UYARILAR

Hamilelik dahil her dönemde kullanilabilir. Sagliga hiçbir zarari ya da yan etkisi yoktur. Göz ile temasinin hiçbir zarari yoktur. Yutulmasinin hiçbir zarari yoktur. Faydasini görmek açisinda içilebilir. Fakat bu miktarin yemekte ya da salatada kullanilacak yag miktari kadar olmasina gerek yoktur. Birkaç damla Biogreen ozonlu yag, yutularak akciger ve mide rahatsizliklari en aza indirilebilir.

Biogreen Ozon Yagi kesinlikle bir ilaç degildir. Reçeteli olarak satilmaz. Herhangi bir hastaligin direkt tedavisinde kullanilmaz. Basit cilt rahatsizliklarinda direkt, süreklilik ihtiva eden tüm hastaliklarda ise hekimin önerdigi tedaviye destek olarak kullanilir.

Yeni dogmus bebeklerde dahi kullanilabilir. Alerjik ve hassas ciltlerde kullanilabilir.

OZON YAGI'NIN YAN ETKISI

Ozon yagi tamamen dogaldir, sadece oksijen ihtiva eder. Bu nedenle de hiçbir durumda hiçbir yan etkisi yoktur.
*
OZON YAGI KULLANICI YORUMLARI

hilal altintasdiyor ki:

ozon yagin içinde hangi maddeler bulunuyor daha ayrintili bilgi alabilrmiyim.ve bir sise kaç milim ögrenmek isterim.arti mümkünse numune yolllarmisin.deneyip memnun kalirsam sizden toplu alip satmayi düsünüyorum tsk ederim.

Merhabalar Hilal Hanim. Ürünümüzün içerigi sadece saf zeytin yag ve ozondan olusmaktadir. Ciddi ve uzun süren bir üretim süreci sonunda zeytin yag ozonlanir ve hiçbir maddeyle etkilesime girmeyip etkisini kaybetmemesi için cam sisede kullaniciya sunulur. Tamamen dogaldir ve sise içerisinde 50 ml ozonlanmis yag bulunmaktadir.

Mukaddes Ç. diyor ki:

ayaklarimin alti nasirlasmis gibiydi paspaslari topluyordum resmen. pek uzun süre kullanmadim ama iyice yumusatti. simdi memnunum ayaklarimdan. çok hizli etki göstermedi bende çok düzenli kullanmadim zaten. genel olarak iyi bir ürün. lekelere iyi geliyormus birde o amaçla denicem. inssss sirtimdaki lekelerde de ise yarar.

Merhabalar Mukaddes Hanim. Kullanicilarimizin fikir sahibi olmasi için eklediginiz yoruma tesekkür ederiz. Olumlu olumsuz yeni gelismeleri beklemekteyiz.

Nuran Karahan diyor ki:

Merhaba, Ozon yaginin tedavide kullanildigini son zamanlarda sikça duymaya basladim.Bu yüzden kafama takilan sorulara cevap alabilirsem çok sevinirim. Öncelikle günesten olusan büyük kahverengi lekeleri giderebilirmi.Bu lekeler en az 12 yildir kollarimda var.ayrica yüzde ki kilcal damarin tedavisinde ve kilo vermede ne derece yararlidir. Ne sekilde kullanirsam daha yararli olur. Cevabiniz için simdiden tesekkür ederim.
Iyi Çalismalar.

Merhabalar Nuran Hanim. Ozon yagi basta Almanya olmak üzere birçok ülkede yillardir kullanilan bir tedavi seklidir. Sadece Almanya'da konu üzerine 4000'den fazla klinik bulunmaktadir. Maalesef Türkiye'ye çok geç ulasmasi özellikle cilt problemi yasayan hastalar için büyük bir kayiptir. Çünkü ozon yaginin en etkili oldugu durumlar akne, sivilce ve lekeleri içeren cilt tedavileri üzerinedir. Çünkü ürün deri altina oksijen takviyesi yaparak hücre yenilemesini saglar. Denemenizde fayda vardir ve en iyi sonuçlar için düzenli kullanim esastir.

Ayrica Ozon yagi'nin incelitici, yag parçalayici ve selülit giderici özelligi vardir. Fakat düsünüldügü gibi kilo verdirdigi bilgisi yanlistir. Ozon tedavisi ile hizli ve yüksek kilolar vermek sadece deri altina ozon gazinin enjekte edilmesiyle gerçeklesebilir. Lütfen ozon yaginin zayiflattigi bilgisini veren eczane, aktar ve sitelere itimat etmeyin.

burcu altin diyor ki:

merhaba, yüzümdeki lekelerden çok sikayetçiydim, ergenlik döneminde çikan sivilcelerle çok oynadim kimi koyu renk leke olarak kaldi kimi çukur olarak. yakalsik 2 aydir kullaniyorum ozon yaginizi koyu renk leke olanlar neredeyse tamaemen geçti çok güzel ama çukurlar galiba geçmeyecek, acaba daha uzun süre kullansam bu çukurlarda geçer mi? lütfen yardimci olur musunuz?

Burcu hanim merhaba, ozon yagi diger tüm tedavi yöntemleri çukurlari düzeltmekte çok zayif ve basarisiz kalmaktadir. Çukurlar için ancak cilt germe ameliyati olabilirsiniz ki bunu da kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

kemal sirin diyor ki:

sayin yetkili, esim çok arastirmis sivilceler için almis bende güvendim ama sadece geceleri kullaniyorum, çok fazla sivilcem vardi ve isim geregi her sabah tiras oldugumdan dolayi kesilip kaniyorlardi, daha 1 ay bile olmadan cerahatli sivilcem kalmadi kesinlikle tiras olurken kanamiyor, yani çok küçüldüler. basarilarinizin devamini diliyorum.

Kemal bey, ilginize tesekkürler, ozon yagini günde 2 defa kullanirsaniz çok daha basarili sonuçlar alabilirsiniz. Düzenli kullanmaya devam edin ve lütfen görüslerinizi bizmle paylasmaya devam edin.

tugba dalak diyor ki

annemin kalp kapakciklarinda 1cisi 2 cm 2cisi 1 santim aciklik var ve cürüme var ozon yagi kullanabilirmiyiz benimde yüzümde yanik izim var kullana bilirmiyim bilgileriniz ve cevabiniz için cok tesükürler

Tugba hanim öncelikle geçmis olsun, ozon yagini annenize günde 2 defa 1 çay kasigi ölçeginde içirirseniz eger, kanda çogalan oksijen kalbine ulasacaktir, bu çürüme durumunda ilerleme kaydedebilirsiniz. Hiçbir yan etkisi olmadigi için en azindan denemenizde fayda var çünkü bu tür kalp romatizmasi gibi durumlarda kullanan çok kisi var. Deneyimlerinizi paylasmaya devam ederseniz çok memnun kaliriz.

hakan diyor ki:

merhaba tam olarak aydinlatici degilsiniz kusura bakmayin benim firmam yok siradan bir elktrk teknisyeniyim okudugum kadariyla sadece ürünün ediksiyonlarindan bahsediliyor ben ozona 7 senemi verdim ve benii astimdan kurtardi diyebilirim tabiki ozonlu zytinyagininda tedavide rölü oldu ozonun ham maddesinin sadece o2 yani oksijen oldugunu vurgularsaniz benim gibi tüketicilerin aklinda soru isareti kalmaz oksijenin insan vücüdu üzerinde yan etkisi olurmu tabiki olmaz zaten yagin burdakiii esprisi sadece ozonu uzun süre hapsetmesi yani 12 sene raf ömrü olmasi çünki suda 7 dakikada parçalanip oksijene döner sunu söyleyebilirim 100 yilin mucizsii ozon ve ozonlu zeytin yagii herkesee bunu özellikle tavsiye ediyorum kesinlikle yan etkisi olmayan dogal ve mucizevii bi ürünn sizlerede tesekkür ediyorum bu ürünü insanlara tanitip temin ettiginiz için saygilar.

Merhabalar Hakan Bey. Ozon konusu çok genis oldugundan maalesef yazilarimizi hazirlarken nereden baslayip nerede bitirecegimizi bilemedik. Durumu ciddi anlamda en öz sekliyle anlattiginiz için tesekkür ederiz. Ileri tarihlerde sik sik yeni yorumlarinizi bekleriz.

Tugçe A. diyor ki:

Elimde ve gösümde yara olusmustu bu yaralarla oynamam sonucu iz kaldi ozon yagi bu lekeleri giderirmi? Simdiden tesekkür ederim ..Iyi Çalismalar

Tugçe hanim merhaba, ozon yaginin en genis etki alani yaralar, sivilceler ve bütür durumlardan kalan lekelerdir. Dolayisiyla çok kisa sürede bu izlerden kurtulmaniz mümkün.

Enver Yilmaz diyor ki:

iyi günler son günlerde ozonla ilgili söylenler iyice artti, benm merak ettiklerim;
mide ve bagirsakta olusan gazi ozon önler mi, uygulama nasil olur?
erkek tipi saç dökülmelerinde dökülmüs bölgeyi canlandirmaya yararmi?
piyasada satilan zeytin yagiyla birlestirilmis ozon çürük dise uygulanabilirmi?
menisküs yirtiklarinin iyilesmesinde ve diz hastaliklarinda masaj olarak haricen uygulanmasi nekadar etkili olur, derinin altina veya kasa enjekte edilmesi gibi bir yöntem var mi? tesekkürler iyi çalismalar..

Merhabalar Enver Bey. Mide ve bagirsakta gaz olumunun sebebi, gastirt ülser ya da reflü ise mutlaka faydasi olur, bagirsaktaki bazi bakteriler oksijensiz ortamda çogalir ve gaz artisina sebep olur, bu parazitlerin yok edilmesini sagladigi için muhakkak sizi rahatlatir, saç dökülmesi problemi çok yönlüdür, bunun için mutlaka bir doktora danismalisiniz, çürük dise uygulanir ve agrinin hafiflemesini saglar ama disi iyilestirmez mutlaka tedavi olmasiniz, menüsküs yirtiklari sadece ameliyatla kapanir, ama ameliyat olmadan önceki dönemdeki agrilarinizi dindirmek için rahatça ozon yagi kullanabilirsiniz, deri alti ya da kas içine ozon yagi enjekte edilemez, bu islemler yalnizca kanla yapilir ve ozon kliniklerinde gerçeklesebilir. Sorulariniz için tesekkür ederiz.

fatih uyar diyor ki:

annemin yasi 49 ve diz kapaginin arasindaki sivi yag bitmis durumda ve doktorlar protez takilmasi gerektigini ve bunun içinde yasinin en az 55-60 yaslarinda olmasi gerekir erken dediler ama ben annemin iskkence çekmesine tahammül edemiyorum bu yüzden baska bir dokorda istersen yaptirabilirsin kadin aci çekmektense dedi. ozon yagi ile tedavi mümkünmüdür sayin hocam bunu yeni duydum tesekkür ederim.

Fatih bey öncelikle geçmis olsun, annenizin yasadigi durum çok ciddi tedaviler gerektirir, genellikle eklem içine bu sivi enjekte edilerek verilir ama doktor uygun görmediyse tabi mutlaka bir sebebi vardir. Ama ne yazikki ozon yagindan netice alirsiniz diyemem, doktorunuzun tavsiye ettigi yöntemi uygulamaniz en dogrusudur.

YILDIZ KÖSEOGLU diyor ki:

Selam; ozon yagi ile ilgileri ve verilen bilgileri okudum dikkatimi çekti okuduklarim ben romatit atrit hastasiyim cildimde gezen bir kasinti ve kizariklar olusmaya basladi bir senedir bu devam ediyor geen yil iki uyluk üzerinde oval bir günes yanigi gibi koyu bir gölge olusmustu zamanla geçti simdi kasintili kizarikliklar oluyor dirsegimdeki deri kagit gibikurudu sanki gazel gibi olmustu oglumdacildin kurumus yagsiz kalmis diye merhem kullandirdi ve üstünü bagladi bir kaç gün içinde sanki keselenen kir gibi kuruyan deri döküldü altindan taze deri çikti ama simdide kasintili kabariklar oluyorkolumda ve ayalk bilegimde bu ozon yagi iyi gelirmi bilmiyorum sizden uzun anlattigim sorunuma kisa bir cevap verirseniz memnun olurum ben ozon yagini zaten siparis verdim.birde iltihapli romatizmama ozon tedvisi olmami önerirmisiniz birde antalyada yapilan yer varmi saygilarimla. tel numaram 050xxx

Ozon yagini kuruyan ve dökülen cildinize mutlaka uygulayin, deri hastaliklarinin tamaminda çok etkilidir. En etkili oldugu alan deri hasatliklaridir. Iltahapli romatizma vücudunuzun hangi bölgesinde gelistiyse o bölgeye de mutlaka uygulayin, iltahabin iyilesmesi için faydaniza olacaktir.

aysun çavdar diyor ki:

Merhabalar efendim, benim bel ve boyun fitigim var,ozon yagi ile masaj yapildiginda iyi olurmuyum acaba? nasil kullanmaliyim? tesekkürler simdiden?

Aysun hanim çok fazla müsterimiz bel ve boyun fitigi için ozon yagini masaj yaparak kullaniyor ve çok memnun, bunun sebebi de sikismis olan sinirleri gevseterek sizi rahatlatiyor olmasidir. Kesinlikle tavsiye ederim.

www.lokmanhekimimiz.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla

01-03-2011, 08:33 PM
RE: Ozon Yağı-Bio Green Ozon Yağı
LOHMAN HEKIM DEN BIR CEVAP ISTIYORUM SADECE , OZON YAGI MI DAHA ETKILI YOKSA HODAN YAGI MI
SIVILCE LEKELERI ICIN LUTFEN CEVAP BEKLIYORUM

missdu68, forumumuza Jan 2011 tarihinde kayıt olmuştur.
İmzanızı buradan düzenleyebilirsiniz.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-03-2011, 08:54 PM
RE: Ozon Yağı-Bio Green Ozon Yağı
Sivilce lekeleri için hodan yağı ozon yağından daha etkilidir,ama asıl etkili olan ise şu uygulamadır.Bir pamuğu saf katkısız gül suyu ile ıslatın,üzerine bir damla zambak yağı,birdamla limon yağı,bir damlada kantaron yağı damlatın cildinizi özellikle lekeli bölgelerinizi bununla silin.Bu uygulama sadece gece yapılır kesinlikle gündüz yapmayın,gece yatmadan önce yapın sabaha kadar bekletin.Gerek sivilce lekelri gerekse güneş ve doğum lekelerinde oldukça etkili sonuçlar alabilirsiniz.Yukarıda baksettiğim yağlar mümkünse nival marka olsun bu markanın yağları daha kalitelidir.

www.lokmanhekimimiz.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-23-2011, 11:45 PM
Gençliğin Sırrı O3 -Ozon yağları yararları
Kapanmayan yaralar, selülit, fazla kilolar ve hatta kanser. Hepsinin çözümü O3'de yani ozon terapide. Şimdilerde birçok ünlünün gençleşmek için kullandığı, uzun yıllar önce Turgut Özal'ın dahi İsviçre'ye giderek uygulattığı ozon terapi birçok derde deva ve kulağa mucize gibi geliyor.

Dr. Zeynep Meriç

Ozon terapi nedir?

Bağışıklık sisteminin işleyişini arttıran, vücudun hipoksi dediğimiz oksijensizliğe direncini yükselterek tüm hücrelerinin daha iyi oksijenlenmesini sağlayan, gerektiğinde antimikrobial olarak da kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. Farklı uygulama yolları ile (kanın ozonlanması, kas içine aşı yapılması, sauna, bölgesel uygulamalar) farklı etkiler elde etmek mümkün.

Turgut Özal'ın ve başka birçok ünlünün daha önce İsviçre'ye gidip yılda bir kez kanını yıkattığını biliyoruz. Ozon terapi bu "kan yıkatma" işlemi mi?

Evet, Almanlar bu işleme kan yıkama diyorlar. Uzun yıllardır dünyada kullanılan bir tedavi şeklidir. Bizim ülkemizden de birçok ünlü siyasi ve sanatçı bu yöntemi uygulatmış ve hala uygulatmaktadır.

OZON METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR

Ozon terapi estetik amaçlı kullanılan bir uygulama mı yoksa tedavi amaçlı da kullanılıyor mu?

Hem estetik amaçlı hem de tedavi amaçlı uygulama alanları mevcut. Ozon terapi metabolizmayı hızlandırıyor. Kilo vermek isteyenler için mükemmel bir yardımcı mesela. Ayrıca bölgesel kilolar ve selülit için sorunlu bölgelere de ozon uygulanabilmekte (ozonlipoliz) ve bu bölgelerde gözle görülür incelme sağlanmakta.
Bunların yanında birçok hastalıkda tedaviye yardımcı olarak da oldukça büyük yeri var ozonun.

Kas- eklem hastalıkları, romatizmal hastalıklar, şeker hastalığı ve özellikle şeker hastalarında oluşan iyileşmeyen yaralar, kanser hastaları, bazı göz hastalıkları, kanser, bakteri, virüs ve mantar kaynaklı hastalıklar, çeşitli cilt hastalıkları, bağırsak hastalıkları ve nörolojik hastalıklarda kullanılmaktadır.

OKSİJENSİZLİK KANSER NEDENİ

Kanser hastaları için ozon önemli bir fayda sağlıyor, onlar için umuttur diyebilir miyiz?

İki Nobel sahibi bilim adamı Dr. Otto Warburg, kendisine Nobel ödülü kazandıran bilimsel çalışmasından elde ettiği sonuçları açıkladığında, kanserin temel nedeni olarak oksijensiz yaşamı göstermiştir. Dr. Warburg’a göre, vücuttaki onkojenler stres, kirlilik, radyasyon yanında oksijensizlik gibi faktörlerle de birleşerek kanseri başlatabiliyor. Hücresel oksijen yetersizliği, kansere yol açtığı düşünülen önemli bir faktör. Dr. Warburg, o zaman şöyle bir ifade kullanmış: “Kanserin tek ve nihai nedeni oksijensiz yaşamdır.Yani ‘anaerobiosis’ tir. Normal hücreler oksijene gereksinme duyarlar, oysa kanser hücreleri oksijensiz yaşayabilir.’’

Dolayısı ile ozonterapinin sağladığı vücuttaki oksijenizasyon ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi; hem kanser oluşumunu hem de varolmuş bir kanser odağının yayılmasını engellemektedir. Kanser hastalarının standart tedavilerini aksatmadan ek olarak ozonterapi almaları vücudun kanserle savaşına yardımcı olmaktadır.

Ozon tedavisinin yanı sıra ozonlanmış ürünler de faydalı. Bunlardan birazcık bahseder misiniz?

Ozonlanmış su ve yağları tedavilerimize yardımcı olarak kullanmaktayız. Suda ozonun yarıömrü kısadır ve üretildiği anda kısa bir süre içinde kullanılması gerekmektedir. Genellikle biz doktorların tercih ettiği zeytinyağıdır. Uzun zaman aralıkları ile yağ ozonlanarak elde edilir. Soğutlulduğunda ozonu yıllarca içinde tutabillir.

Ozon terapinin yan etkileri var mı?

Yan etki ihtimali 1 milyonda 7. Diğer tedavi yöntemleriyle karşılaştırıldığında çok düşük bir orandır. Bu da eğitimli kişilerce uygulandığı takdirde kontrol altına alınabilir bir etkidir

Ozonlu yağın kullanıldığı durumlar:

Yara tedavileri, kas ağrıları , leke, sivilce, egzema, mantar , cildin yenilenmesi, kırışıklıklar, yanık, böcek sokması, ayak yorgunluğu, topul çatlakları, şeker hastalarının ayak bakımları.

Ozona dirençli bakteri, virüs, mantar yoktur. Yağ sürüldüğü anda ilk etapta bu özelliğinden dolayı antiseptik özellik gösterir. Daha sonra oksijene dönüşerek cilde oksijen sağlar. Bu da cilt bakımı ve yara iyileşmesinde etkilidir.

alıntı:saglikveyasamdergisi

lila, forumumuza May 2010 tarihinde kayıt olmuştur.
İmzanızı buradan düzenleyebilirsiniz.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Antik Mineral Magnezyum Yağı-Ağrıların Tedavisinde yardımcı **OkAn** 0 9,753 12-07-2010 11:01 AM
Son Mesaj: **OkAn**
  Oxyload Classic Ozonize Gel -ozon jel **OkAn** 1 3,877 12-05-2010 09:20 PM
Son Mesaj: aysun1976
  Çin Yagı ile migren,diş agrısı ve daha birçok hastalığa destek lokmanhekim 1 2,443 11-27-2010 12:39 AM
Son Mesaj: füreyya
  Safran Yağı- lokmanhekim 0 1,225 05-14-2010 09:09 AM
Son Mesaj: lokmanhekim
  Hodan yağı-Nival Hodan Yağı-% 100 DOĞAL lokmanhekim 0 1,758 05-14-2010 09:07 AM
  Sibirya Çam Fistigi Yagi-(sibirya cedar oil) lokmanhekim 0 1,474 05-14-2010 09:06 AM

Forum Atla:

© 2010 Lokman Hekim - Her Hakkı Saklıdır. Ürünlerimiz T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Bu ürünler ilaç değildir. Tamamen tavsiye amaçlıdır.
  Firmalar